ArticoleArticole prima paginaBUCURESTICompetitiiLiga 1Liga 1 Est

Se încinge lupta pentru play-off în Liga I Sud și Liga I Est: Marți avem numeroase derby-uri! Vezi programul complet

Ziua de marți ne aduce pe cele două terenuri de la Plazza nu mai puțin de 11 partide din Liga Prieteniei București.

Cele 11 jocuri vor conta pentru etapa a 12-a din Liga I Sud, Liga I Est și Liga a II-a Sud.

Cele mai așteptate dueluri ale zilei de marți vor începe la ora 19:30.

Capul de afiș al zilei din Liga I Est va fi derby-ul pentru podium dintre Martalogii Activi, formație aflată în prezent pe poziția a treia, cu 26 de puncte, și Partizan București, care este pe locul 5, cu 19 puncte.

Un alt meci interesant din Liga I Est se anunță cel dintre ocupanta poziției a patra, Hooligans (23 de puncte), și Crângași United (locul 7, cu 19 puncte), echipă ce speră să încheie sezonul regulat pe unul din primele 6 locuri ale clasamentului, ce asigură accederea în play-off.

În Liga I Sud, derby-ul zilei va fi confruntarea dintre ATV ROM, aflată pe ultima treaptă a podiumului, cu 23 de puncte, și Fair Play, una dintre surprizele frumoase ale sezonului, clasată pe locul 6, cu 15 puncte, care trage tare pentru a prinde play-off-ul.

În arenă va intra și campioana în exercițiu a Ligii I Sud, FC Berceni, care ocupă poziția a patra a clasamentului, cu 20 de puncte, și are neaparată nevoie de victorie în fața celor de la SJCAM Romania pentru a se menține aproape de podiumul ierarhiei.

Tot din Liga I Sud va fi de urmărit duelul dintre Ambianța Steaua (locul 8, cu 14 puncte) și FC Juve (locul 9, cu 12 puncte), două formații care speră să prindă play-off-ul la finalul sezonului.

Iată cum arată programul complet al meciurile care se vor juca marți pe cele două terenuri de la Plazza:

Pe terenul 1 de la Plazza:

– de la ora 19.30, în Liga I Est: Apărătorii Patriei vs FC Stejar

– de la ora 20.20, în Liga I Est: Partizan București vs Martalogii Activi

– de la ora 21.10, în Liga I Est: Hooligans vs Crângași United

– de la ora 22.00, în Liga I Est: FC Capitals vs Olimpique Otopeni

– de la ora 22.50, în Liga I Est: Diham Boys vs ADSA-Restart Barou

– de la ora 23.40, în Liga I Est: Old Boys vs Electroputere

Pe terenul 2 de la Plazza:

– de la ora 20.20, în Liga I Sud: ATV ROM vs Fair Play

– de la ora 21.10, în Liga I Sud: Liverpool Team vs Real Rapid București

– de la ora 22.00, în Liga I Sud: FC Berceni vs SJCAM Romania

– de la ora 22.50, în Liga a II-a Sud: Spiru Haret vs Club Power

– de la ora 23.40, în Liga I Sud: FC Juve vs Ambianța Steaua

Articole similare

Close