Articole

Remiza, 3-3 in duelul din Liga II Seria 1 dintre F.C. Rezervele si F.C. GEI!

Aseara, in Liga II Seria 1, F.C. Rezervele, echipa aflata pe locul 16 in clasament, a intalnit echipa de pe locul 13, F.C. GEI, meci disputat pe terenul din baza Progresul. Echipa F.C. Rezervele arata pe meci ce trece ca este o echipa ce nu mai cedeaza usor si asta se vede si in meciul acesta.

In prima repriza scorul este deschis inca din minutul 1 de Catu Lucian, al doilea cel mai bun marcator al echipei F.C. Rezervele, cu 4 reusite in acest sezon. F.C. Gei da replica in minutul 14 si marcheaza prin mijlocasul lor, Costache dar acelasi jucator este implicat intr-o faza ce ii aduce un gol in proprie poarta, F.C. Rezervele intrand la cabine cu un avantaj minim pe tabela, scor 2-1. In actul secund avem un duel intre cei mai buni marcatori ai echipelor, Burlan Marius pentru F.C. GEI respectiv Ivascu Claudiu pentru F.C. Rezervele. Doua goluri pentru Burlan Marius in a doua repriza, jucator ajuns la 19 reusite in acest campionat, o cifra impresionanta pentru el. Ivascu Claudiu marcheaza si el un gol pentru echipa lui iar scorul se termina egal, 3-3 si ambele echipe pleaca acasa cu un punct din acest duel strans.