ArticoleLiga 1 Est

Ploaie de goluri în Liga I Est! Inter Bucharest o învinge pe Jaguar Team și obține primele puncte din acest sezon

Inter Bucharest a trecut joi seară fără prea mari emoții de Jaguar Team și a obținut astfel primul ei succes din acest sezon al Ligii I Est.

Pe terenul din Giulești, Inter Bucharest a condus cu 3-1 la pauză și a reușit să se impună în final cu 8-3, în principal grație prestației excelente a lui Mohammad Khalaila, care a marcat de patru ori în poarta adversă, în minutele 8, 19, 20 și 31.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost semnate de Mohammad Mahajna (min. 15), Muhammad Abo Shtia (min. 36) și Kher Agbaria  (min. 39 și min. 40).

De partea cealaltă, au reușit să reducă din proporțiile scorului Stănescu Nicolae (min. 4), Chelba Bogdan (min. 28) și Gheorghe Daniel (min. 37).

În urma acestui succes, Inter Bucharest acumulează 3 puncte după două etape jucate și urcă până pe locul 5 al clasamentului, în timp ce învinșii din acest meci, cei de la Jaguar Team, sunt pe poziția a șaptea și încă în căutarea primelor puncte ale acestui sezon.