ArticoleLiga 2

Finalul de săptămână le aparține celor mici care vor să devină mari! Meciuri din Liga a II-a Sud se joacă vineri: Vezi programul complet

Finalul de săptămână din Liga Prieteniei le aparține echipelor mici care vor să devină mari. Mai exact, vineri se vor juca partide din cele două serii ale Ligii a II-a din Zona Sud, iar printre protagoniste se vor număra și principalele candidate la promovarea în Liga I

În Liga a II-a Seria 2, capul de afiș al serii de vineri este duelul dintre două ocupante ale podiumului, Liverpool Team II vs Anonim, însă în arenă va intra și liderul clasamentului, care va primi replica celor de la CS Popești Leordeni.

În Liga a II-a Seria 1, principala atracție este duelul dintre liderul PSG Pantelimon și ocupanta poziției a patra, FC Stejar.

Iată cum arată programul complet al meciurilor care se vor disputa vineri pe cele două terenuri de la Dristor:

De la ora 20:00, în Liga a II-a Seria 1: FC Arabs (locul 5, cu 10 puncte) vs FC Phoenix (locul 11, cu 4 puncte).

De la ora 20:00, în Liga a II-a Seria 2: Lamotești Lions (locul 4, cu 12 puncte) vs FC Afrin (locul 8, fără punct).

De la ora 20:50, în Liga a II-a Seria 1: Scorpionii (locul 9, cu 5 puncte) vs Atletico Berceni 2015 (locul 12, cu 3 puncte).

De la ora 21:40, în Liga a II-a Seria 2: Liverpool Team II (locul 2, cu 12 puncte) vs Anonim (locul 3, cu 12 puncte).

De la ora 21:40, în Liga a II-a Seria 1: FC Sportul (locul 3, cu 12 puncte) vs FC Colentina (locul 8, cu 6 puncte).

De la ora 22:30, în Liga a II-a Seria 2: Cluj Bruj (locul 1, cu 18 puncte) vs CS Popești Leordeni (locul 7, cu 6 puncte).

De la ora 22:30, în Liga a II-a Seria 1: Inter Bragadiru (locul 7, cu 8 puncte) vs FC Juve (locul 2, cu 13 puncte).

De la ora 23:20, în Liga a II-a Seria 1: FC Zetary (locul 10, cu 4 puncte) vs FC Tunari (locul 6, cu 9 puncte).

De la ora 23:20, în Liga a II-a Seria 1: FC Stejar (locul 4, cu 12 puncte) vs PSG Pantelimon (locul 1, cu 18 puncte).

Articole similare

Articol

Close
Close