ArticoleLiga 2

Anonim a învins o echipă mai bine clasată în Liga a II-a Sud, grație unei reprize secunde excelente

Anonim și FC Stejar s-au întâlnit vineri seară, pe terenul din Ghencea, într-un duel din Liga a II-a a Zonei Sud.

După o primă repriză extrem de disputată și de echilibrată, încheiată cu scorul de 3-3, Anonim a reușit o parte secundă de senzație și s-a impus în final cu 7-3, în fața unei echipe mai bine clasate în ierarhia Ligii a II-a Sud.

Golurile primei reprize au fost marcate de Mirea Mircea (2) și Constantin Adrian, pentru Anonim, în timp ce pentru FC Stejar au punctat Ștefan Dan și Țuțuianu Cătălin (2).

În partea secundă, cei de la FC Stejar nu au mai reușit să țină pasul cu adversarii, iar Anonim a mai punctat de patru ori fără să primească gol, prin Cojoacă Bogdan, Balgiu Răducu și același Mirea Mircea (2), care a ajuns astfel la patu reușite în această partidă, fiind vioara întâi din ofensiva Anonimilor.

În urma acestei victorii, Anonim adună 21 de puncte și urcă pe poziția a 12-a a clasamentului, în timp ce FC Stejar rămâne cu 25 de puncte și este pe locul 9 al ierarhiei Ligii a II-a Sud.