Articole

Petrachioaia o bate pe Viitorul Voluntari și o scoate din lupta pentru promovarea în Liga I

Viitorul Voluntari a suferit vineri seară un eșec ce o scoate din calculele luptei pentru promovarea în Prima Ligă.

Pe terenul din Agronomie, Petrachioaia s-a impus în fața celor de la Viitorul Voluntari cu scorul de 4-1, după ce a fost condusă la pauză și a revenit fantastic în partea secundă.

Aflată în căutare de puncte pentru a menține contactul cu plutonul fruntaș din Liga a II-a Seria 1, Viitorul Voluntari a deschis scorul în minutul 8, prin Costea Laurențiu, care a stabilit totodată și scorul pauzei.

Cei de la Petrachioaia au ieșit mult mai montați de la cabine și au egalat după doar un minut, prin Pârvu Valentin, care în minutul 25 a reușit „dubla”, aducându-și echipa în avantaj.

Petrachioaia a continuat să forțeze și a mai marcat de două ori între minutele 28 și 30, prin Bugeac Lucian și Bogdan Daniel, iar ultimele zece minute nu au mai adus nimic nou pe tabelă.

S-a terminat 4-1 pentru Petrachioaia, care urcă pe locul 5 în clasament, la trei puncte în spatele Viitorului, care păstrează șanse minime pentru a încheia sezonul pe locurile promovabile.