Articole

Magic Team urca pe locul 6 in Liga II Seria 2, dupa victoria cu 3-2 in meciul cu Segula!

Magic Team, echipa aflata la al doilea sezon in Liga Prieteniei, pe pozitia a 9 a, a intalnit aseara echipa de pe locul 16, Segula intr-un meci din Liga II Seria 2.

Prima repriza apartine celor de la Magic Team, scorul fiind deschis in minutul 12 de Croitoru Alexandru, fundasul echipei. Dupa golul dat, echipa nu renunta la ofensiva iar in minutul 17, Tacea Cosmin reuseste sa majoreze avantajul la 2-0, acesta fiind si scorul pauzei, avantaj destul de bun intr-o repriza controlata de Magic Team. Se pare ca pauza a fost de bun augur pentru baietii de la Segula, acestia iesind motivati de la cabine sa remonteze acest rezultat. Mijlocasul echipei, Chiru Victor da trezirea in minutul 25 atunci cand marheaza pentru 1-2 in poarta celor de la Magic Team. Udeanu Cristian reuseste sa restabileasca egalitatea pe tabela si Segula era inapoi in meci cu sanse reale sa scoata punct sau chiar puncte din aceasta confruntare. Dueluri tari si faze la ambele porti au urmat dupa momentul egalarii, faze neconcretizate pana in minutul 38, minut in care Magic Team gaseste drumul spre gol prin Iulian Ilie, jucatorul ce aduce 3 puncte pentru echipa sa. Scor final 3-2 iar Segula ramane cu regretul ca putea scoate mai mult din acest meci. Dupa aceasta victorie Magic Team urca pe locul 6, la 5 puncte distanta de liderul Metalplast.