Articole

Lamotești Lions câștigă dramatic derby-ul cu Arcca United și trece pe primul loc în Liga a III-a Seria 4

Lamotești Lions a câștigat la limită derby-ul cu Arcca United din Liga a III-a Seria 4 și, cu 6 puncte în două etape, a preluat șefia clasamentului, grație golaverajului superior adversarei de vineri.

Arcca United a început excelent meciul de pe terenul din Agronomie, Dumitru Eduard marcând în minutul 2, dar Sfetcu Răzvan a egalat pentru Lamotești Lions la jumătatea reprizei.

De la acel moment a întrat în scenă Daniel Săndulescu. Pentru început, acesta a adus-o pe Lamotești în avantaj în minutul 13, stabilind totodată și scorul pauzei, după care, la trei minute de la reluare, a dus scorul la 3-1.

George Bălănescu a redus din diferență în minutul 25, pentru ca Robert Tudor să restabilească egalitatea în minutul 27.

Pe final ambele echipe au forțat victoria, iar cei care au avut sorți de izbândă au fost băieții de la Lamotești Lions. Același Daniel Săndulescu a reușit hat-trick-ul în minutul 39 și a adus echipei sale cele trei puncte care o propulsează în fotoliul de lider al Ligii a III-a Seria 4.