ArticoleLiga 2

Dispută încinsă între FC Colentina și FC Stejar! Țuțuianu Cătălin a făcut diferența pentru învingători

FC Colentina și FC Stejar au oferit vineri seară, pe terenul de la Dristor, o dispută extrem de echilibrată și de încinsă, în etapa a patra din Liga a II-a Seria 1.

După ce au condus la pauză cu 3-2 și s-au văzut egalați în repriza secundă, băieții de la FC Stejar au izbutit să se impună cu 4-3, profitând și de cartonașul roșu primit de Ciobanu Marian, de la FC Colentina.

Țuțuianu Cătălin a fost vioara întâi a învingătorilor din acest meci, un hat-trick reușit în minutele 8,9 și 14, însă golul victoriei pentru FC Stejar a fost marcat de Cristian Popescu, cu patru minute înainte de ultimul fluier.

De partea cealaltă, Lupca Valentin (min. 11) și Postole Valentin (min. 15) au ținut-o pe FC Colentina în joc în prima repriză, pentru ca Iordache Adrian să egaleze la trei în partea secundă.

În urma acestui rezultat, FC Stejar acumulează 9 puncte după patru etape și ocupă ultima treaptă a podiumului Ligii a II-a Seria 1, în timp ce FC Colentina rămâne cu 6 puncte și se află pe poziția a șasea.