Articole

Victorie pentru FC Gei in Grupa D!

Pe terenul din Agronomie FC Gei a intalnit Lokomotiva Giulesti intr-un meci din prima etapa a Cupei Ligii Prieteniei. Ambele echipe sunt in Liga II Seria 1, FC Gei locul 5 respectiv locul 17 Lokomotiva Giulesti.

In prima repriza golul a venit repede in poarta giulestenilor, in minutul 3, reusita semnata Sercau Cristian. Minutele 5 si 11 aduc inca doua goluri pentru FC Gei iar rezultatul in primul act este stabilit de Mogos Ionut in minutul 14. Scor 4-0 la pauza pentru FC Gei.

Se pare ca scorul a taiat din elanul celor de la Lokomotiva Giulesti  iar acest lucru aduce noi goluri in poarta lor in minutele 23, 38, 39 si in ultimul minut. Draghici Robert aduce golul de onoare pentru echipa lui in minutul 34 iar FC Gei debuteaza cu victorie in Grupa D a Cupei Ligii.