ArticoleArticole prima paginaBUCURESTICompetitiiCupa LigiiLiga 1Liga 1 EstLiga 2Liga 2 Est

Urmează zile decisive în Liga Prieteniei București: Săptămâna aceasta vom afla finalistele Cupei Ligii Prieteniei

Săptămâna 26-30 iunie ne aduce partide contând pentru etapa a patra a play-off-ului și a play-out-ului din Liga I Sud și Liga I Est, meciuri ce se anunță extrem de interesante din eșaloanele secunde, precum și cele două jocuri retur din semifinalele Cupei Ligii Prieteniei București.

Ziua de marți vine cu două derby-uri cruciale pentru titlurile de campioană din Zona Sud și Zona Est.

În Liga I Est, deja campioana Piatra Albă (26 de puncte) va evolua în penultima etapă a play-off-ului cu FC Văscăuți (locul 3, cu 19 puncte).

În Liga I Sud, liderul ATVROM (25 de puncte) va primi replica celor de la FC Berceni, campionii în exercițiu, care în prezent ocupă locul 3, cu 22 de puncte, la câteva zile după ce FC Berceni s-a impus la limită în manșa tur a semifinalei Cupei Ligii Prieteniei și cu doar două zile înainte de retur.

La finalul acestei săptămâni vom afla și cele două finaliste ale Cupei Ligii.

După ce s-au impus la limită în meciul tur, Liverpool Team și FC Berceni par favorite la calificarea în ultimul act al competiției, dar Piatra Albă și ATVROM, favoritele la cucerirea titlurilor în Liga I Est, respectiv Liga I Sud, pot răsturna scorul din tur și pot produce surpriza.

Iată programul complet al săptămânii 26-30 iunie în Liga Prieteniei București:

Marți, pe terenul 1 de la Plazza: 

-de la ora 19.30, play-off Liga I Est: Martalogii Activi vs Hooligans

-de la ora 20.20, play-off Liga I Est: FC Văscăuți vs Piatra Albă

-de la ora 21.10, play-off Liga I Est: Partizan București vs Electroputere

-de la ora 22.00, play-out Liga I Est: ADSA-Restart Barou vs Apărătorii Patriei

-de la ora 22.50, play-out Liga I Est: FC Capitals vs Olimpique Otopeni

-de la ora 23.40, play-out Liga I Est: FC Stejar vs FC Crângași United

Marți, pe terenul 2 de la Plazza: 

-de la ora 19.30, play-out Liga I Est: Diham Boys vs Old Boys

-de la ora 20.20, play-off Liga I Sud: FC Berceni vs ATVROM

-de la ora 21.10, play-out Liga I Sud: FC Juve vs Real Rapid București

-de la ora 22.00, Liga a II-a Est: Pero Cars vs Bucharest City

-de la ora 22.50, Liga a II-a Est: Everton vs Atletico Ferentari

-de la ora 23.40, Liga a II-a Est: FC Premier vs Plexiled

Miercuri, pe terenul de la Intrarea Vrabiei: 

-de la ora 19.30, Liga a II-a Est: Progresul Spartac vs Plexiled

-de la ora 20.20, play-out Liga I Sud: SJCAM Romania vs Chipita Stars

-de la ora 21.10, play-out Liga I Sud: Bizz Brasil vs FC OSLM

-de la ora 22.00, play-off Liga I Sud: Sălaj Boys vs Liverpool Team

-de la ora 22.50, play-off Liga I Sud: B&B vs Ambianța Steaua

-de la ora 23.40, play-out Liga I Sud: FC Colentina vs Fair Play

Joi, pe terenul de la Intrarea Vrabiei: 

-de la ora 20.20, Liga a II-a Est: Everton vs Pero Cars

-de la ora 21.10, Liga a II-a Est: Progresul Spartac vs Bucharest City

-de la ora 22.00, semifinale Cupa Ligii (retur): ATVROM vs FC Berceni

-de la ora 22.50, semifinale Cupa Ligii (retur): Liverpool Team vs Piatra Albă

-de la ora 23.40, Liga a II-a Est: FC Premier vs Athletic Ferentari

Articole similare

Articol

Close
Close