ArticoleLiga 1

S-au trezit după pauză: Ambianța București a învins-o pe VHM și trage să termine campionatul în prima jumătate a ierarhiei

Ambianța București și VHM s-au întâlnit miercuri seara, pe terenul de la Antilopa, într-o partidă din cadrul etapei a 15-a a Ligii I Sud.

Disputa dintre cele două echipe aflate în jumătatea inferioară a clasamentului a oferit o primă repriză anostă, în care cele două defensive au funcționat fără greșeală, astfel că la pauză scorul a fost alb.

Meciul s-a mai dezmorțit la reluare, când au apărut și golurile în cele două porți.

Băieții de la Ambianța Steaua au gestionat mai bine repriza secundă, în care au izbutit să înscrie de trei ori, prin Tudor Daniel, autor al unei duble, și Similea Alexandru.

Și VHM a reușit să puncteze în partea a doua, însă doar o dată, prin Filip Ilie, astfel că Ambianța București s-a impus cu 3-1 și a câștigat trei puncte ce o duc spre prima jumătate a clasamentului Ligii I Sud.

În acest moment, Ambianța Steaua are 18 puncte și ocupă locul 11 în ierarhie, în timp ce VHM rămâne cu 16 puncte și se află pe poziția a 13-a.