ArticoleLiga 1

Rezultat șoc în Liga I Sud! „Lanterna roșie” Real București a bătut o echipă care spera la calificarea în Superligă

Liga I Sud a oferit, marți seara, una dintre cele mai mari surprize ale campionatului.

Pe terenul din Ghencea, Real București, „lanterna roșie” a ierarhiei, a învins-o pe Sălaj Boys, una dintre echipele care până nu demult lupta pentru primele trei locuri ale clasamentului, ce asigură calificarea în Superliga Prieteniei 2016.

Prima repriză a fost una care a decurs conform așteptărilor, Sălaj Boys intrând cu avantaj minim la cabine, scor 2-1, grație dublei semnate de Pădureanu Aurel.

Real București a reușit o repriză secundă senzațională, în care s-a impus cu 3-0 și a întors incredibil soarta partidei.

Muscalu Mircea, Bostan Marius, Petrovici Dan și Voinea Andrei au fost eroii lui Real București care au marcat în poarta celor de la Sălaj Boys și i-au adus echipei lor a treia victorie din acest sezon, scor 4-2.

În ciuda acestui succes superb, Real București rămâne ultima în clasamentul Ligii I Sud, cu 9 puncte, în timp ce, cu 23 de puncte, Sălaj Boys pierde contactul cu plutonul fruntaș al ierarhiei și ocupă poziția a șasea.