ArticoleArticole prima paginaBUCURESTI

Liga Prieteniei ne propune si in acest sezon competitional meciuri spectaculoase! Urmariti programul primei etapa a ligii 1

Liga Prieteniei ne propune si in acest sezon competitional meciuri spectaculoase!

Runda inaugurala intra in febra competitiei incepand cu orele:
20.00 Armata Salvarii vs Real Rapid Bucuresti;
O presiune destul de mare pe umerii lor tinand cont de faptul ca cele doua echipe dau lovitura de incepere a acestui nou sezon competitional.
20:50 Bella Venetia vs Ambiata Steaua;
Un meci destul de spectaculos avand in vedere faptul ca baietii de la Ambianta Steaua au resit sa faca o figura destul de frumosa in playoff-ul campionatului recent incheiat.
21:40 Atv Rom vs Adsa Restart Barou;
Una dintre favoritele la castigarea titului de campioana a acestui sezon, ATV Rom, da piept cu Avocatii Adsa, una din cele mai constante echipe din sezonul cu numarul 7, la prima vedere un meci care inclina balanta in favoarea ATV-istilor, dar in fotbal orice se poate intampla.
22:30 Sporting Bucuresti vs Piatra Alba, in utimul meci al etapei inaugurale avem un meci destul de interesant intre doua echipe extrem de solide, atat Piatra Alba cat si cei de la Sporting beneficiaza de un lot echilibrat. O partida foarte interesata pe care o vom urmari cu foarte mare interes.

Ziua de joi propune meciuri la fel de interesante:
20:00 Salaj Boys vs Oxygen Club:
Baietii din Salaj au facut un sezon remarcabil tinand cont ca s-au confruntat cu problem reale de efectiv in sezonul recent inceiat, asa ca baietii de la Oxigen Club trebuie sa dea dovada de forta de grup si sa mizeze pe cartea contratacului.
20:50 Fair Play vs Fc Diham Boys;
O alta partida interesanta iar balanta se inclina usor in favoarea celor de la Fair Play.
21:40 Fc Colentina vs Bucharest City;
Doua echipe care isi propun anul asta accederea in careul de asi ai competitiei.
22:30 Hoolingans vs Fc Ptm;
Un meci care nu trebuie ratat sub nici o forma, beietii de la Hooligans formeaza un grup de o forta coplesitoare, pe de alta parte, nou promovata Fc Ptm, ne-a demonstrate in cupa ca reprezinta o reala amenintate pt oricare din echipele participante in competitie.
Program Marti:
20:00 Armata Salvarii vs Real Rapid Bucuresti
20:50 Bella Venetia vs Ambiata Steaua
21:40 Atv Rom vs Adsa Restart Barou
22:30 Sporting Bucuresti vs Piatra Alba
Program Joi;
20:00 Salaj Boys vs Oxygen Club
20:50 Fair Play vs Fc Diham Boys
21:40 Fc Colentina vs Bucharest City
22:30 Hoolingans vs Fc Ptm

Articole similare

Close