Articole

F.C. Lopatarii defileaza deocamdata in Liga III Seria 1, o noua victorie la scor mare, 10-1 cu United Team!

Intr-un meci de Liga III Seria 1, United Team, echipa aflata pe locul 7 al clasamentului, a intalnit echipa de pe pozitia a 4 a, F.C. Lopatarii. Dupa ce in primul meci baietii de la Lopatarii au aratat o pofta de gol extraordinara marcand in poarta celor de la Phoenix de 15 ori, in acest duel aveau sa ne arate aceeasi forma din etapa trecuta.

Nicolae Mihai gaseste drumul spre poarta celor de la United Team si marcheaza de doua ori in minutele 1 si 3 pentru un 2-0 ce le aduce linistea pe faza de constructie celor de la F.C. Lopatarii. In minutul 15, din pacate cei de la United Team marcheaza in proprie poarta si scorul pauzei a fost 3-0 in favoarea celor de la F.C. Lopatarii. In minutul 25 din repriza secunda, Nicolae Mihai face hattrick-ul si duce scorul la 4-0. United Team nu are nici o replica la jocul bun facut de echipa adversa, echipa ce continua ploaia de goluri si in a doua repriza. Vasilescu Ionut duce scorul la 5-0 in minutul 28 iar in minutul 30 vine si golul de onoare pentru United Team, marcat de Nicola Cosmin. Minutele 31 si 32 insa aduc doua noi goluri pentru Lopatarii, reusite semnate Filip Damian respectiv Andrei si scorul arata un categoric 7-1. La acest scor mai vin inca 3 goluri marcate de omul meciului, Nicolae Mihai, in minutele 37 si 40 (doua goluri) si scorul final a fost 10-1 intr-un meci controlat autoritar de F.C. Lopatarii, echipa ce a marcat 25 de goluri in 2 meciuri, cifre impresionante pentru acestia pana acum.